Ekonomi

Çin’in Tianjin şehri, uluslararası bir tüketim merkezi olma hedefini açıkladı

Yeni Yıl tatilinin ilk gününde Çin’in kuzeyindeki Tianjin’deki bir alışveriş merkezindeki bir restoranda vakit geçiren insanlar, 31 Aralık 2022. (Fotoğraf: Zhao Zishu/Xinhua)

TIANJIN, 11 Haziran (Xinhua) — Çin’in kuzeyindeki Tianjin şehri, kendisini uluslararası bir tüketim merkezine dönüştürme çabalarını hızlandırmak için beş yıllık bir eylem planını açıkladı.

24 temel misyonu içeren plana göre Tianjin, beş yıl içinde küresel tüketim kaynaklarının buluşma noktası, uluslararası tüketim ve iç turizmin merkezi haline gelecek.

Plana göre, Tianjin’in yıllık toplam perakende tüketim malları satışı 2025 yılına kadar 500 milyar yuan’ı (yaklaşık 70,3 milyar ABD Doları) aşacak ve her yıl şehri 300 milyon yerli ve yabancı turist ziyaret edecek. 2027 yılına kadar tüketim mallarının yıllık toplam perakende satışı 2022 yılına kadar iki katına çıkacak ve belediyeyi yılda 320 milyon yerli ve yabancı turist ziyaret edecek.

Bu hedeflere ulaşmak için Tianjin, değerli iş bölgeleri kurmak, uluslararası fuarlar düzenlemek, projeyi destekleyecek tesisler geliştirmek ve kaliteli hizmet sunmak için bir dizi önlem alacaktır.

Çin, 2021’de uluslararası tüketim merkezlerine dönüştürülecek ilk şehirlerin Şanghay, Pekin, Guangzhou, Tianjin ve Chongqing olacağını açıkladı.

silifkeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu