Yaşam

Buse Aşkar’ın Soğuk, Sensiz teklisi tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Şarkıyla birlikte yayınlanan klibin yönetmen koltuğunda Melih Kahveci otururken, yönetmen yardımcısı ve kamera görevini Volkan Yılmaz üstleniyor. Müzik video klibi ve sanatçının Youtube kanalı, Spotify, Apple Music, Amazon Music vb. müzik platformlarında izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

Buse Asker kimdir?

Aslen Hataylı olan Buse Aşkar, İstanbul Üsküdar’da doğup büyümüştür.

Ortaokul yıllarından itibaren müzikle iç içe olan Buse Aşkar, ilk müzik şan deneyimine okul korosunda solist olarak başladı. Uzun yıllar müzik eğitimi alan Buse Aşkar, bir süre Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Çeşitli korolarda çalmaya devam eden sanatçı, daha sonra Trt İstanbul Gençlik Korosu sınavlarını kazandı.

Bir süre burada çok sesli müzik eserleri icra eden yetenekli sanatçı, Boğaziçi Caz ​​Korosu’nun sınavlarını kazanarak Akapella ve çok sesli eserlerle farklı şehirlerde 100’den fazla konser ve sahnede yer aldı. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan Buse Aşkar, kurduğu müzik gruplarıyla birçok konser ve etkinlikte sahne aldı. Halen müzik çalışmalarına devam etmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=B-btI6REl8U

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu